1. Domov
  2. E-maily
  3. Manuálne nastavenie mail klienta

Manuálne nastavenie mail klienta

V tomto článku si popíšeme  manuálne nastavenia ak si prístup k schránke definujete sami. Reálne potrebuje každý program čo pracuje s mailom nasledovné nastavenia:

Názov servera odkiaľ sťahuje poštu (POP3 alebo IMAP v našom prípade).
Názov servera cez ktorý posiela poštu (SMTP v našom prípade).
Prihlasovacie meno: (login)
Heslo:
Mail adresu:

Doplnkové informácie ako:
Zobrazované meno – zobrazí príjemcovi ako meno odosielateľa
Špecifické nastavenia

Základné nastavenia sú nasledovné:

Šifrované spojenie (s použitím SSL)

Server prichádzajúcej pošty : mail001.nameserver.sk (v tomto príklade budeme pracovať so serverom mail001. Pre Vašu doménu môže byť server odlišný, skontrolujte to prosím vo Vašej administrácií na moje.wy.sk)*
Podporované porty : 995 (POP3S), 993 (IMAPS)

Server odchádzajúcej pošty : mail001.nameserver.sk (v tomto príklade budeme pracovať so serverom mail001. Pre Vašu doménu môže byť server odlišný, skontrolujte to prosím vo Vašej administrácií na moje.wy.sk)*
Podporované porty : 465 (SMTPS) alebo 587 (SMTPS) pre MAC zariadenia – server vyžaduje overenie

V prípade, že by Vám zabezpečené porty nefungovali, skúste použiť porty 143 (IMAP), 110 (POP3) a 25 (SMTP) bez zabezpečenia (bez SSL)

UPOZORNENIE 1: Pri odosielaní pošty cez server sa vyžaduje IMAP a SMTP autentifikácia. To znamená že aj pri poslaní pošty sa musí mail klient overiť menom a heslom, inak náš server mail neodošle.

*UPOZORNENIE 2: Môže sa stať, že vyššie uvedené nastavenie nemusia fungovať pre vašu doménu. V takom prípade je potrebné zadať iný názov poštového servera. Nájdete ho vo WY Paneli v časti E-MAIL -> Nastavenia E-Mailov -> Nastavenia e-mailových klientov.

Aktualizované 25. októbra 2021

Bol tento článok nápomocný?

Súvisiace články

Pridajte komentár