1. Domov
 2. E-maily
 3. Migrácia e-mailov do WY cez WY Panel
 1. Domov
 2. WY Panel
 3. Migrácia e-mailov do WY cez WY Panel

Migrácia e-mailov do WY cez WY Panel

Migrácia e-mailov slúži na kompletné skopírovanie obsahu vami zvolenej e-mailovej schránky do schránky na našich serveroch. Táto funkcia je určená najmä na presun dát pri zmene poskytovateľa e-mailových služieb. Migráciou e-mailov sa skopírujú všetky prijaté aj odoslané správy vrátane adresárovej štruktúry a všetkých súborov.

Pokiaľ na doméne používate zoznam adries príjemcu, ten sa automaticky neskopíruje, je nutné ho skopírovat samostatne.

Migrácia jednej schránky

 1. Prihláste sa do WY Panelu na adrese https://moje.wy.sk .
 2. Vyberte doménu, na ktorú potrebujete skopírovať maily od pôvodného poskytovateľa v časti:  Migrácia->Migrácia e-mailovStačí kliknúť na tlačidlo Pridať schránku na migráciu, vyplniť povinné, prípadne doplnkové nastavenia a kliknúť na „Pridať schránku“.Vysvetlivky k jednotlivým položkám:„Prihlasovacie meno“ – u väčšiny poskytovateľov je prihlasovacím menom celý názov e-mailovej schránky (napr.menopriezvisko@vasadomena.sk)
  Heslo – prístupové heslo k migrovanej schránkeIMAP server – host name, resp. adresa IMAP servera, ktorým sa dá prihlásiť ku schránke (napr. imap.wy.sk)
  Cieľová schránka – stačí vybrať z ponuky e-mailových schránok. V prípade, že sa tam vami požadovaná schránka nenachádza, zrejme nie je vytvorená – stačí ju jednoducho cez modul „E-mailové schránky“ vytvoriť.
  Poslať report na – e-mailová adresa na zaslanie kompletnej informácie o migrácii schránky
  Spustiť import ihneď – po odškrtnutí je možné naplánovať import schránky na ľubovoľný čas
  Port – v rozšírených nastaveniach je možné nastaviť port na prístup k službe (v prípade, že je nastavený neštandardne)
  Kryptovanie – ak zdrojová schránka vyžaduje šifrovaný prístup (na výber sú SSL a TLS)
 3. Po kliknutí na tlačidlo „Pridaj“ je požiadavka na migráciu zaradená do zoznamu a podľa nastaveného času vykonaná.Informácie o poslednej vykonanej migrácii je možné vidieť v logu, ktorý je dostupný z úvodnej stránky. Na nej je zároveň možné opätovne spustiť migráciu, prípadne záznam o migrácii zo systému vymazať.
Aktualizované 4. marca 2021

Bol tento článok nápomocný?

Súvisiace články

Pridajte komentár