1. Domov
  2. WY Panel
  3. Nastavenie GeoIP ochrany pre odosielanie pošty

Nastavenie GeoIP ochrany pre odosielanie pošty

Pomocou GeoIP ochrany pre odosielanie pošty (STMP) si určujete, z ktorých krajín je dovolené odosielať e-maily z vašej domény. Táto funkcia vás chráni najmä pred neželaným rozoslaním nevyžiadanej pošty (spamu) z vašej domény v prípade, že niekto zneužije vaše prihlasovacie údaje k e-mailovej schránke.

Nastavenie GeoIP ochrany si viete zmeniť:

Postup pre Roundcube

Prihláste sa na https://www.roundcube.sk . Vpravo hore si kliknite na ikonu Nastavenia, v ľavom menu si vyberte Nastavenia e-mail schránky a sekciu GEOIP ochrana.

Typ nastavenia si zvoľte Pridať krajinu a v Krajina si vyberte tú krajinu, pre ktorú chcete povoliť odosielanie e-mailov z vašej domény. Následne kliknite na Uložiť .

roundcube - geoip

Postup cez WY Panel

Prihláste sa do WY Panelu na adrese https://moje.wy.sk .

Na úvodnej obrazovke kliknite v časti Emaily na doménu, pri ktorej chcete upraviť povolené krajiny.

Následne v ľavom menu prejdite do časti E-maily -> E-mailové schránky a pri schránke, ktorej nastavenie potrebujete zmeniť, kliknite na Upraviť.

nastavenia schranky

Prejdite na záložku IP ochrana + GeoIP

nastavenie GeoIP

Rozkliknite si Typ nastavenia a vyberte si Pridať krajinu

geoip - pridať krajinu

Teraz si rozbaľte Krajina a vyberte si tú krajinu, ktorú chcete pridať do zoznamu povolených krajín (pre odosielanie pošty z vašej domény). Taktiež môžete začať písať text a podľa neho sa vám krajina vyhľadá v zozname.

geiop - vybrať krajinu

Následne už len kliknite na tlačidlo Pridať a krajinu uvidíte v zozname povolených krajín. V prípade potreby pridania ďalšej krajiny postup zopakujte.

geoip - pridana krajina

Podobným postupom si môžete povoliť aj samostatné IP adresy alebo ich rozsahy – v Typ nastavenia si zvolíte príslušnú možnosť.

Aktualizované 4. júna 2021

Bol tento článok nápomocný?

Súvisiace články

Pridajte komentár