1. Domov
  2. E-maily
  3. Zmena mena e-mailového konta
  1. Domov
  2. WY Panel
  3. Zmena mena e-mailového konta

Zmena mena e-mailového konta

Pri využívaní e-mailov na vašej doméne sa vo WY Paneli môžete stretnúť s 3 typmi e-mailových účtov (dôsledok “historického” vývoja služieb):

  • e-mailové konto – napr. “peter”
  • e-mailové konto s e-mailovou adresou (názov konta je rovnaký ako časť e-mailovej adresy pred zavináčom) – napr. konto “peter” a e-mail peter@domena.xy”, vo WY Paneli zobrazené ako peter@domena.xy (peter)”
  • e-mailová schránka s e-mailovou adresou v rovnakom tvare – napr. schránka peter@domena.xy

Pre zmenu e-mailového konta na plnohodnotnú e-mailovú schránku stačí zmeniť jeho meno.

Postup je nasledujúci:

Prihlásite sa do WY Panelu na adrese https://moje.wy.sk .

V ľavom menu prejdite do časti Domény –> E-maily –> E-mailové schránky a pri konte, ktoré chcete zmeniť, kliknite na Upraviť.

Prejdite na záložku Zmena mena. Tá slúži na zmenu existujúceho e-mailového konta na plnohodnotnú e-mailovú schránku s rovnakou e-mailovou adresou. Prihlasovacie meno si môžete ponechať v aktuálnom tvare a automaticky sa sa k nemu pridá “@domena.xy , alebo si ho môžete zmeniť podľa vašich potrieb.

Po zmene sa zároveň vytvorí aj e-mailová adresa v rovnakom tvare a vznikne tak plnohodnotná e-mailová schránka.

Upozornenie: Nové prihlasovacie meno je potrebné si zmeniť aj v nastaveniach vašich e-mailových klientov (v počítači, mobilnom telefóne,…) a používať ho aj pri prihlasovaní do webmailu. Pôvodný názov konta už nebude platný, nebude možné ho použiť pre prístup k vašim e-mailom.

Aktualizované 4. marca 2021

Bol tento článok nápomocný?

Súvisiace články

Pridajte komentár